Twitter Gplus YouTube Google Maps E-mail RSS
magnify
Home Klubová činnosť Prevádzkové stretnutia Stretnutie v Bernolákove 2013
formats

Stretnutie v Bernolákove 2013

Publikované dňa: 27. septembra 2013 autor: kategórie: Prevádzkové stretnutia

 V termíne 19.-22.9.2013 zorganizovali členovia Modelárskeho klubu RAILNET – Bratislava stretnutie TT modulovky (teda pôvodne len TT, neskôr ako uvidíte zavítala aj H0). Za KOKAVSKÝ klub sme sa zúčastnili traja: Zoran (pomáhal aj s prípravou ND), Jakub a ja. Do layoutu sme prispeli sst.Nové Mesto a šiestimi traťovými modulmi. A ako bolo?

Treba pochváliť a povedať, že bolo dobre až veľmi dobre. Zaujímavý layout, kvalitná predpríprava, rýchla stavba layoutu a zapojenie rozvodov (samotného oživenia sme sa už nezúčastnili vzhľadom na neskoršiu hodinu a našu pokročilú únavu, ale vraj sa prvé jazdenie začalo ešte vo štvrtok pred polnocou), výborná strava v miestnej reštaurácii a ešte lepšia kofola (tá mi bohužiaľ nakoniec dopomohla k ďalšiemu doliečeniu v nasledujúcom týždni). Konečne som si na stretnutí zajazdil, zaposunoval do sýtosti dokonca aj v NM vďaka priľahlej nakládke dreva a pokecal so spriaznenými dušami modelárskymi. Nechýbali veľmi pekné modely a k nim prislúchajúce náklady, ktoré sa skutočne aj nakladali a vykladali (teda pokiaľ bol patričný záujem). Takže z tejto stránky hodnotím stretnutie ako veľmi vydarené. Samozrejme ako na každom stretnutí aj tu je ale ešte čo vylepšovať. Klasické ranné a obedné zliezanie po dohodnutom čase je na Slovensku už zažité, ale keď už boli ráno na mieste všetci cezpoľní a ani jeden domáci…, občas chýbajúci personál na obsadenie vlakov (jazdilo sa na lístočky princípom kto prišiel, ten si vzal vlak v poradí a keď nikto neprišiel,mohol som si hrdlo vykričať pokiaľ sa zistilo že jazdenia-chtivých ubudlo a lístok si nikto nevzal), a tak isto nedodržiavanie odhlášok a chaotické ponúkanie vlakov typu ponúkam vlak a ani netuším čo je zač. To potom človek len pohľadom sledoval, či vypravený vlak už vliezol do aj tak preplnenej stanice, kde prebiehal posun a dumal, či už je vhodný okamžik ponúknuť do toho ešte rýchlik podľa GVD. K chaosu prispieval niekedy zamotaný staničný poriadok (vytlačený GVD nebol k dispozícii), kde prichádzali a v zápätí sa vracali vlaky s rovnakým číslom, čo potom nezvládal SW a radil ich neprehľadne do jedného riadku.

Celkovo som bol ale spokojný a určite som nebol sám, lebo to bolo tento rok zatiaľ najlepšie stretnutie na ktorom som sa mal možnosť na Slovensku zúčastniť a pokiaľ sa podarí zorganizovať Bernolákovo aj budúci rok, rezervujem si jedno miesto účastníka.

Na záver ešte pár záberov bez komentára.

Nehodová udalosť v Novom Meste. Podrobnosti vzniku nie sú mi známe.
Na chodbe sa rozložili s H0 modulovkou, Bohužiaľ neboli až do konca stretnutia a stihol som nafotiť len jednu stanicu čo ešte zostala na nohách. Ale stála zato. Posúďte sami.

Na záver spoločná fotka z nedele rána.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
2 komentáre  comments 

2 komentáre

  1. harmi mladší alebo č.2

    Podľa mňa to bolo celkom zábavné hlavne dispečing bol zábavný
    pretože tam skoro vždy bol použitý môj obľubený vlak,neviem presne ako sa volá ale
    volá sa nejako ako hektor alebo vekto neviem 🙂

  2. harmi

    Nehodová udalosť vznikla tak, že fíra osobáku stratil na trati vagón a zistil som to až ja ako fíra následného motoráku. Po dohode s obsluhou NM som tento vagón úspešne pomaly dotlačil do NM, ale na výhybke to motorák nezvládol a vzpriečil sa na nárazníkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *